Kisojen aikataulu

 

Torstai 20.7.

17:35 N moukari karsinta

18.00 M korkeus karsinta R1, R2

18.15 N pituus karsinta R1,R2

18.30 N 400 m alkuerät

19.00 M 400 m alkuerät

19.00 M 20 km kilpakävely loppukilpailu

19.15 N 10 km kilpakävely loppukilpailu

19.15 M kiekko karsinta

 

Kävelyiden SM-kilpailut kisataan Seinäjoen keskikaupungilla Aalto-keskuskuksen edustalla Kirkkokaudulla.

Perjantai 21.7.

10.00 N 7-ottelu 100 m aj loppukilpailu

10.50 N kuula karsinta

11.00 N 7-ottelu korkeus loppukilpailu R1, R2

11.15 M pituus karsinta R1, R2

11.45 M moukari karsinta

12.55 N 3-loikka karsinta R1, R2

13.20 N 7-ottelu kuula loppukilpailu

13.50 N keihäs karsinta

14.00 M seiväs karsinta R1, R2

17.30 AVAJAISET

17.45 M 100 m alkuerät

18.00 N moukari loppukilpailu

18.05 N 100 m alkuerät

18.25 N 10 000 m loppukilpailu

18.30 N kuula loppukilpailu

18.50 M korkeus loppukilpailu

19.15 N 7-ottelu 200 m loppukilpailu

19.20 N pituus loppukilpailu

19.40 M 1 500 m loppukilpailu

19.50 N 1 500 m loppukilpailu

19.50 M kiekko loppukilpailu

20.05 M 100 m loppukilpailu

20.15 N 100 m loppukilpailu

20.30 N 400 m loppukilpailu

20.45 M 400 m loppukilpailu


 

 

Lauantai 22.7.

09.40 M 10-ottelu 100 m loppukilpailu

10.05 N seiväs karsinta R1, R2

10.15 N 800 m alkuerät

10.30 M 10-ottelu pituus loppukilpailu, R1,R2

10.45 M 800 m alkuerät

10.50 N kiekko karsinta

11.25 N 400 m aj alkuerät

11.40 M kuula karsinta

11.55 M 400 m aj alkuerät

12.10 M 3-loikka karsinta R1, R2

12.15 N korkeus karsinta R1, R2

13.00 M keihäs karsinta

13.40 N 7-ottelu pituus loppukilpailu R1, R2

14.05 M 10-ottelu kuula loppukilpailu

15.25 N 7-ottelu keihäs loppukilpailu

15.30 M 10-ottelu korkeus loppukilpailu R1, R2

16:50 Kunniakierroksen palkitsemiset

17.05 PÄIVÄN AVAUS

17.20 N 100 m aj alkuerät

17.20 M pituus loppukilpailu

17.25 N keihäs loppukilpailu

17.45 M 110 m aj alkuerät

18.05 M kuula loppukilpailu

18.10 M/N kelaus 100 m kutsukilpailu

18.25 M 5 000 m loppukilpailu

18.40 M seiväs loppukilpailu

18.50 M 10-ottelu 400 m loppukilpailu

19.05 N 3-loikka loppukilpailu

19.15 N 7-ottelu 800 m loppukilpailu

19.25 M moukari loppukilpailu

19.35 M/N kelaus 200 m kutsukilpailu

19.50 N 3 000 m ej loppukilpailu

20.15 M 110 m aj loppukilpailu

20.30 N 100 m aj loppukilpailu

Sunnuntai 23.7.

09.00 M 10-ottelu 110 m aj loppukilpailu

09.40 M 10-ottelu kiekko loppukilpailu

11.10 M 10-ottelu seiväs loppukilpailu R1, R2

13.20 PÄIVÄN AVAUS

13.30 N kiekko loppukilpailu

13.50 M 200 m alkuerät

13.55 N seiväs loppukilpailu

14.10 N 200 m alkuerät

14.35 M 10 000 m loppukilpailu

15.15 M 10-ottelu keihäs loppukilpailu

15.20 N 400 m aj loppukilpailu

15.25 M 3-loikka loppukilpailu

15.35 M 400 m aj loppukilpailu

15.50 N 800 m loppukilpailu

16.00 KISAISÄNNYYDEN LUOVUTUS

16.05 M 800 m loppukilpailu

16.20 N 5 000 m loppukilpailu

16.25 N korkeus loppukilpailu

16.45 M 10-ottelu 1 500 m loppukilpailu

16.55 M keihäs loppukilpailu

17.05 M 3 000 m ej loppukilpailu

17.30 M 200 m loppukilpailu

17.45 N 200 m loppukilpailu


 


Lajit